Araştırma

Bilimsel araştırmalar İ.K.Ç.Ü. Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik Araştırma Laboratuvarı ile İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doku Tipleme Laboratuvarında sürdürülmektedir.

Araştırma laboratuvarımızda, hücre kültürü, hücre ayrımlama, gen ifadesi, metilasyon analizleri, DNA dizi analizleri (Sanger, Pyrosekans), western blot yöntemi ile protein analizleri, polimorfizim analizleri (RFLP, ASO) başarıyla yürütülmektedir.

Aynı zamanda rutin olarak düşük ve yüksek çözünürlükte HLA tipleme, Panel Reaktif Antikor (PRA) tarama ve Sitotoksik (CDC), Flow (FCXM), Luminex (DSA) crossmatch testleri de yapılmaktadır.

Hücre Kültürü Laboratuvarı:

  • 2 adet Laminar Flow, 1 adet Etüv, 1 adet CO2 ve O2’li etüv, Inverter mikroskop, hücre sayım cihazı, vorteks, hassas terazi, pH metre, buzdolabı, otomatik pipet seti ve derin dondurucu (-40 °C) bulunmaktadır.

 

Araştırma Laboratuvarı:

  • Thermal cycler, elektroforez tankı ve güç kaynağı, otomatik pipet setleri, hassas terazi, pH metre, soğutmalı santrifüj, mini santrifüj, otoklav, derin dondurucu (-40 °C ve -80 °C), buzdolabı, azot tankı, mikroskop, stereomikroskop su banyosu, vorteks bulunmaktadır.

 

İzmir Tepecik Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Doku Tipleme Laboratuvarı:

  • Thermal cycler, santrifüjler, fluoresan mikroskobu, ABI 3500 sekans cihazı, BD FACS CALIBUR Flow sitometri cihazı ve Luminex cihazları bulunmaktadır.

 

Özel Araştırma Alanları

  • Transplantasyon immünolojisi,
  • İmmünogenetik
  • Otoimmün Hastalıklar
Menüyü Kapat